Битката за борсата в Мадрид може да прерасне в тристранна война, след като Deutsche Boerse обяви, че обмисля дали да се включи в надпреварата, предава Bloomberg.
Операторът на борсата във Франкфурт проучва потенциална оферта за Bolsas y Mercados Espanoles SA (BME), съобщи запознат източник. Процесът е в начална фаза и Deutsche Boerse може да реши да не участва в надпреварата, допълни източникът, пожелал да остане анонимен.
Говорител на Deutsche Boerse е отказал коментар. Испанският информационен сайт La Informacion съобщи по-рано за германския интерес. Книжата на BME поскъпнаха с малко под 1%, след като ден по-рано отбелязаха скок от близо 40%, когато се появи информация за преговори с две компании.
Пазарната стойност на BME сега е около 2,9 млрд. евро (3,2 млрд. долара) и е над офертата за 2,8 млрд. евро на SIX Group AG от понеделник, когато Euronext NV също разкри, че води преговори за придобиване на испанската борса.
Deutsche Boerse не крие желанието си за сделки, като съобщи миналия месец, че има заделени 2,2 млрд. долара, след като се отказа от придобиването платформата за търговия с валута на Refinitiv.
Някои анализатори обаче са скептични, че компанията ще постигне сделка за BME. Германската група може да създаде повече стойност чрез обратно изкупуване на акции, отколкото чрез „инвестиране в борса с намаляващи приходи“, коментира анализаторът Кристоф Блиеферт от Commerzbank. BME не се вписва в стратегията на германската компания, смята той.
Борсите в света се стремят към сделки, за да намалят разходите и да получат достъп до доходоносни услуги за данни. BME може да помогне на Euronext да разшири присъствието си на Стария континент, което вече включва ирландската стокова борса и борсата в Осло.
Euronext смята, че има предимство, тъй като родината на SIX, Швейцария, има несигурни регулаторни отношения с ЕС, и ще реши тази седмица дали иска да предложи оферта за същата или по-голяма сума, съобщи запознат източник.
BME определи офертата на SIX като „приятелска“ и допълни, че я обмисля. Тя се е съгласила с компенсация при провал на сделката от 0,5% от крайната цена на трансакцията, която към момента се равнява на 14 млн. евро.


Кола на "Пътна помощ" и пет автомобила изгоряха при пожар
Тръмп: Споразумението с Иран е близо
Басейнова дирекция с първи коментар за умрялата риба във Варненското езеро
Арестуваха мъж заради закана за убийство и побой над жена
Борисов: Новото правителство трябва да получи 100 дни толеранс
Киър Стармър го чака унижение по време на срещата на НАТО
Политиките на Тръмп отслабиха защитите на САЩ срещу бъдещи пандемии
Изкуственият интелект ще отнеме работата ни, само ако му позволим
Макар и бавно, Европа най-накрая се събужда
SpaceX-Anthropic-OpenAI е коктейл с махмурлук
Koenigsegg за 5 милиона долара се паркира на яхта за 86 милиона
Безпилотно такси помогна на крадец да избяга
Финландската твърдотелна батерия се оказа измама
„Европейската кола“ предизвика спорове още преди появата си
10 неща за BMW M3 E46, които дори заклетите фенове не знаят
Най-възрастният президент на САЩ става на 80, но не годините на Тръмп тревожат експертите
Рецептата Dnes: Хрупкави чушлета Падрон
Българско семейство и двегодишното им дете загинаха в брутална катастрофа в Германия
"Вангелия" разказва историята на Ванга за най-малките
Хасърджиев в позиция: Превърнаха личния ми живот, сексуалността ми в медиен скандал